پرسش نامه تعیین محدوده ارائه مراقبتهای پایان عمر به بیماران مبتلا به سرطان

شرکت در یک نظرخواهی از کارکنان تیم سلامت

استاد/ همکار گرامی

با سلام و احترام

تدوین راهنماهای بالینی یکی از راهکارهای اساسی جهت ارائه مراقبت های اثر بخش به بیماران مبتلا به سرطان می باشد. یکی از چالش های اصلی در تدوین راهنما و ارائه مراقبت های باکیفیت پایان عمر ،"تعیین محدوده زمانی مورد توافق جهت ارائه مراقبت های پایان عمر به بیماران مبتلا به سرطان در کشور ما" می باشد. مراقبت های پایان عمر به مجموعه ای از مراقبت ها اطلاق می گردد که به آماده سازی و تسهیل فرآیند گذار از زندگی به مرگ توام با آرامش بیماران کمک می کند. بررسی متون نشان می دهد که دراین باره توافقی وجود ندارد و این محدوده زمانی در کشورهای مختلف بر اساس فرهنگ، سیاست ها، امکانات، شرایط و دیدگاه های سیاستگزاران و اعضای تیم سلامت متفاوت اعلام می شود بطوریکه در برخی کشورها به عنوان یک سال پایانی زندگی، برخی دیگر شش ماه پایانی زندگی، یا سه ماه پایانی زندگی و یا حتی هفته پایانی زندگی در نظر گرفته شده است.

سوالی که در ادامه ملاحظه می فرمایید در راستای انجام پایان نامه دکترای تخصصی پرستاری با عنوان " طراحی و تدوین راهنمای بین حرفه ای مراقبت در منزل در مراحل پایان عمر بیماران مبتلا به سرطان" تنظیم گردیده است.

خواهشمند است با صرف دو دقیقه و پاسخ گویی به تک پرسش زیر ما را در تدوین هرچه بهتر این راهنمای بالینی یاری نمایید.

بر اساس نوع وظایف و مسئولیتهای حرفه ای در قبال بیماران مبتلا به سرطان میزان تماس خود با این بیماران را چگونه ارزیابی می کنید

     

علیرغم اینکه نمی توان زمانی را برای پایان عمر تعیین نمود، بر اساس تجربیات شخصی در حرفه خود و نظام سلامت ما و همچنین زمینه های فرهنگی اجتماعی کشور، کدام محدوده زمانی زیر را برای مفهوم مراحل پایان عمر، و ارائه مراقبت های پایان عمر به بیماران مبتلا به سرطان مناسب تر می دانید ؟

      

عضویت در خبر نامهبا ثبت نام در کانون حمد ایرانیان در کار خیر و بشر دوستانه همراه ما باشید و از پانل اختصاصی بهره مند شوید


ثبت نام در کانون حمد ایرانیان

اطلاعات تماس

اصفهان، ‏ابتدای خیابان مطهری روبروی درب جنوبی بیمارستان امید. نبش خیابان خیام. بن بست ناهید( ۱۸)

8144713861

03132335148

info@spcf.ir

5894637000042066

0112121111000 (بانک ملی ایران - سیبا)

بانک ملی مرکزی 23001110000007